İlan Verme Kuralları

İlan Verme Kuralları

Aşağıda madde şeklinde belirtilen ilan verme kuralları üye olan her birey için geçerlidir. Hem bireysel hem de kurumsal hesap sahibi olanlar için geçerlidir. Hesap sahipleri ilan verme kurallarını ve hesap sözleşmesinde belirtilen kurallara uymaya kanun ve yönetmelikler başta olmak üzere tüm mevzuat gereği tüketiciyi aldatma ihtimali taşıyan açıklamalarda ilanlarda yer vermemesi kabul edilmiştir.

İlan Verme Kuralları

  • Açıklama kısmında mutlaka satılan ürün hakkında bilgiler yer almalıdır
  • Sistem içerisinde farklı bir kullanıcının fotoğrafı ya da fotoğraflarını kullanılması yasaktır
  • İlan başlığında ya da Açıklama kısmında  “alınır”, “aranıyor” vb. ibarelere gibi kelimeler kullanmak yasaktır
  • "Yasaklı Ürünler Listesi”nde yer alan ürünlerle ilgili ilan verilemez.

Önemli Bilgilendirmeler:

İLAN METRE üzerinden sadece ana ürüne ait sadece bir ilan verilebilir. Aynı ürüne ilişkin birden fazla verilmesi durumunda bu ilanlar yayından kaldırılır.

13 Eylül 2018 tarihli "Türk Parasının Kıymetini Koruma hakkında 32 sayılı Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar"da, 6 Ekim 2018 tarihli “Türk Parası Kıymetini Koruma Hakkında 32 Sayılı Karara İlişkin Tebliğ”de ve 16 Kasım 2018 tarihli ve 30597 sayılı Türk Parası Kıymetini Koruma Hakkında 32 Sayılı Karara İlişkin Tebliğ’de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ’e göre danışmanlık sözleşmelerine dair ilanların fiyat bilgilerinin Türk Lirası olarak girilmesi gerekir.